16. 11. 2013.

Peti uzastopni trijumf Partizana

Odbojkaši Partizana zabeležili su nova tri boda u meču petog kola Viner Štediše lige protiv ekipe Spartaka iz Ljiga i tako nastavili pobednički niz koji traje od početka takmičenja.

Crno-beli savladali su goste iz Ljiga rezultatom 3:0, po setovima (27:25, 25:18, 25:18). Neizvesno je bilo samo u prvom setu. Partizan je slomivši otpor protivnika u prvom setu praktično rešio pitanje pobednika. Drugi i treći set završeni se u identičnim rezultatom 25:18. ˝Parni valjak˝ nije imao poteškoća da odnese pobedu u ova dva seta.

Partizan zauzima prvu poziciju na tabeli nakon pet odigranih kola iz kojih nosi maksimalan broj poena i takmičenje nastavlja bez poraza. Najveći konkurent za titulu pored crno-belih, drugoplasirana Crvena Zvezda, ima šest bodova zaostatka i utakmicu manje.