11. 04. 2013.

Куп Србије: Црно–бели не дају трофеј

ПКБ – Партизан 27:33 (15:15)

Дворана: Падинска скела. Гледалаца: 500. Судије: Кнежевић и Лончаревић (Београд). Седмерци: ПКБ 4 (3), Партизан 6 (4). Искључења:

ПКБ 4, Партизан 4 минута. ПКБ: Здравковић (2 одбране), Радосављевић 3, Вуковић 4, З. Милојевић, Огњановић 2, Б. Тодоровић 5, Остојић 1, И. Лукић, Бојичић 2, Симић (10 одбрана), Д. Тодоровић 3, Ђ. Лукић, Илић, Поповић, Л. Остојић, Чупић 7 (3).

ПАРТИЗАН: Васић (6 одбрана), Милошевић 2, В. Илић, Радановић, Павловић, Михаиловић 6 (4), Минић 3, М. Радовановић (5 одбрана), Радивојевић 2, Мршуља, Н. Илић 6, А. Радовановић 9, Ивошевић 1, Митровић 2, Марсенић 1, Сретеновић 1.

Играч утакмице: Александар Радовановић (Партизан).

Семафор: 5:2 (9), 6:7 (17), 11:8 (22), 19:20 (37)

Црно–бели су оправдали улогу фаворита и пласирали се на завршни турнир Купа. У Падинској скели надјачали су домаћина 33:27. У првом полувремену Млекаџије су играле веома добро, пред крај полувремена водиле су и четири разлике (14:10, 26. минут). Равноправна битка водила се до средине другог дела, а онда су пулени Срђана Рундића попустили. Више нису могли равноправно да парирају браниоцу трофеја из Хумске у најмасовнијем такмичењу, што је Партизан искористио и захваљујући већем искуству и снази доказао квалитет.