24. 11. 2013.

Partizan deklasirao Radnički

Košarkaši Partizana deklasirali su večeras kragujevački Radnički u devetom kolu Aba lige u dvorani "Jezero" rezultatom 92:66, po četvrtinama (13:25, 14:20, 13:22, 26:25)
Crno-beli su najvećim delom utakice bili apsolutno nadmoćni i dobili su meč ubedljivim rezultatom.

Partizan je bolje otvorio meč u Kragujevcu, a na kraju prve četvrtine Bogdanović je već imao 10 postignutih poena. Domaći su se ispromašivali, a njihov procenat šuta iz igre iznosio je svega 16%.

U nastavku igre Beograđani su nastavili odličnim tempom, dok su Kragujevčani propustili veliki broj prilika u napadu. Na poluvreme se otišlo rezultatom 45:27.

U trećoj četvrtini izdvojio se Bogdanović koji je svojom sjajnom igrom i trojkama doveo Partizan do 26 poena prednosti.

Početkom četvrtog dela igre crno-beli su se opustili, pa je Radnički smanjio prednost, ali pred kraj meča košarkaši Partizana su pojačali tempo, pa meč je završen rezultatom 92:66.

Ovo je jedna od najubedljivih pobeda Parztizana u ABA ligi, a ostaće upamćena po vrlo atraktivnom potezu Bogdanovića i Lovernja, kada mu je Bogdanović bacio loptu na alei-up, a Žo prikcao u koš.