18. 12. 2013.

Odbojkašice Partizana završile evropsku avanturu

Crno-bele odbojkašice poražene su danas u drugom meču šesnaestine finala u Istanbulu od Bešiktaša rezultatom 3:0, i tako privele svoju evropsku sezonu kraju.
Turkinje su krenule silno, i prvi meč dobile rezultatom 25:16. U drugom je viđena najveća borba, a Bešiktaš je ovaj sat dobio minimalnom razlikom, i tada je bilo jasno da je poraz neizvestan. Treći set su Partizanove odbojkašice izgubile još lakše nego prvi sa 21:15 i tako, s obzirom da su pobedile sa 3:0 u Beogradu, svoju evropsku sudbinu stavile u ruke "zlatnog seta".

Turske predstavnice su ovaj period igre otvorile mnogo bolje, što pokazuje i njihova prednost od 8:3 sa tehničkog tajmauta. Crno-bele su imale još jednu šansu da se vrate, ali nisu imale nikakve šanse protiv iskusnijih Turkinja i njihovog domaćeg terena.

Najzapaženije u timu Partizana su bile Tijana Bošković sa 16, Blanka Buša sa 8 i Maja Savić sa 6 poena.

Crno-bele odbojkašice će morati brzo da se oporave od eliminacije iz Cev kupa, jer već u subotu u SC Vizura na Novom Beogradu dočekuju ekipu Železničara.