25. 09. 2013.

Лако са Металцем

Фудбалери Партизана прошли су у осмину финала Лав купа Србије, након што су на свом стадиону, пред око 2 хиљаде навијача победили Металац са 2:0. Стрелци за Партизан су били Фофана и Којић.

Вук Рашовић је на терен извео комбиновани састав:Стојковић(капитен), М. Живковић, Н. Петровић, Станковић, Обрадовић, Брашанац, Гулан, Јојић, Лука, Грбић, Фофана. У игру су ушли још и Илић, Којић и Марковић.

Прву велику шансу Партизан је имао већ у 18 минуту када је Лука идеално центрирао, Јојић шутира главом, али статива!
Партизан наставља са офанзивом, шансе су имали Грбић, па Фофана после корнера, где лопту неко избацује са гол линије.
У 33 минуту бележимо сјајну прилику за госте из Горњег Милановца, центаршут са десне стране, Стојковић истрчава, Мемедовић шутира али поред гола.
И како то обично бива, после великог промашаја следи казна. У 34 минуту Фофана прима лопту на 19 метара од гола шутира, лопта качи неког на путу до гола и завршава у голмановом левом углу.
У другом полувремену је виђена иста слика, Партизан напада али не могу да матирају одличног Ђогатовића.
У 70 минуту феноменалан центаршут Петровића за Којића, који је у међувремену ушао уместо Фофане, центарфор Партизана одлично скаче и испред Ђогатовића шаље лопту главом у мрежу.
До краја меча Партизан је имао још неколико шанси али оне нису претворене у гол.
На крају меча опет се чује "Управа напоље!"