07. 06. 2013.

Плеј-оф: Партизан води 2:0 против Звезде

Плеј-оф, финална серија (друга утакмица): Црвена звезда - Партизан 69:71 (крај)

Прва четвртина - Као и у првој утакмици, Партизан постиже прве поене закуцавањем.
У наставку Мусли, под фаулом, постиже нове поене. Црно-бели играју добру одбрану. Први покушај за три поена - Милосављевић промашује. Контра Партизана - Лучић закуцава! Домаћин погађа тројку и води 8:7. Гордић промашује са дистанце. Лош повратни пас Милосављевића, лопта одлази у аут. Полагање Лучића левом руком. На половини прве четвртине Партизан има поен предности.
Лучић на линији бацања - 1 од 2. Нешто више од три минута до краја прве четвртине - и једна и друга екипа је испунила бонус.
Богдановић погађа из нимало лаке ситацује, шут у паду. Два минута до краја прве четвртине, резултат је 16:14 за Црвену звезду.
Нови напад Партизана - Вестерман прави трећу личну грешку. Гордић улази у игру...
Милутинов постиже нове поене за Партизан. У следећем нападу Богдановић прави дуплу грешку.
Радивојевић погађа у последњим секундама поред четири играча Партизана.
Крај прве четвртине. Црвена Звезда - Партизан 22:16

Друга четвртина - Прве поене за Партизан постиже Богдановић - треће закуцавање црно-белих. Нови напад - Богдановић поново погађа! Контра Партизана... Алеј-уп! Милосављевић је упослио Ловерња који је сјајно закуцао. Најлепша акција до сада.
Симоновић погађа тројку. Резултат је 27:22! Гагић промашује шут за три. Гагић погађа за два из окрета. Контра Партизана - фаул над Ловерњом. Техничка тренеру Партизана, Вујошевићу! Лучић прави трећу личну грешку. Партизан у великим проблемима. После 10 узастопних поена играча Црвене звезде резултат је 37:24 у корист домаћина.
Гагић на линији слободних бацања - 2/2. Фаул Гордића - прва лична грешка. Бонус још није испуњен.
Гагић, поново, на линији пенала - овог пута погаћа само једно бацање. После поена Катића +12 за домаћина. Гордић на линији пенала - 2 од 2. Поени Катића. Богдановић промашује.
Гагић прави фаул. Бертанс фантастично блокира Радивојевића! Гагић промашује оба слободна бацања. Милосављевић погађа оба слободна бацања. Плус 10 за домаћина.
Лучић на линији слободних бацања - 2/2. Капитен Партизана има 7 постигнутих поена. Ракочевић погађа оба слободна бацања. 20 секунди до краја! Лучић промашује шут за три.
Крај друге четвртине. Црвена звезда - Партизан 43:33.

Трећа четвртина - Лучић промашује са дистанце. Контра Партизана - Милосављевић закуцава. Вестерман промашује шут за три, Мусли промашује зицер. Контра Партизана - Милосављевић постиже нова два поена за Партизан. 43:37 за Црвену звезду.
Савовић погађа уз фаул. Лучић не направио 4. личну грешку. Бертанс погађа прву тројку за Партизан. Фаул над Вестерманом. Гордић погађа трећу тројку за Партизан. Симоновић враћа исту. Бертанс погађа четврту тројку за Партизан. Три разлике за Звезду. Катић погађа за два. Гордић и Катић праве грешке у нападима за своје екипе. Серија офанзивних скокова Партизана.
Радивојевић погађа за 53:46! Бертанс погађа оба слободна бацања. Гордић погађа под фаулом! Погађа и додатно слободно бацање за 53:51! Партизан се враћа у резултатску неизвесност.
Четрвта лична грешка за Гордића. Нелсон на линији слободних бацања - 1 од 2.
Последње секунде овог дела игре. Фаул Катића. Гордић погађа једно слободно бацање.
Крај треће четвртине. Црвена звезда - Партизан 54:52.

Четврта четвртина - Партизан има напад - Гордић промашује за три поена! После промашене тројке Нелсона, Катић прави фаул. Гагић промашује за два, трећа лична грешка за Ловерња. Катић закуцава. Лучић добија пету личну грешку фаулом у нападу. Ракочевић изблокиран! Контра Партизана - фаул Нелсона. Милосављевић промашује за три. Лош пас играча Црвене звезде и Катић прави 4. личну грешку. Гордић прави фаул у нападу - трећа лична грешка. Наставља се лоше издање и једних и других. Нови напад Партизана - Ракочевић прави фаул над Богдановићем. Бертанс промашује за три. Ловерњ погађа уз фаул! Искористио ј и додатно слободно бацање. Савовић завршава утакмицу. Поен предности за домаћина...
Савовић погађа тројку! Богдановић погађа двојку. Половина четврте четвртине - истиче напад Црвене звезде. Домаћин води 59:57!
Богдановић добар у одбрани... Вестерман поравнава резултат, 59:59! Још 4 минута до краја утакмице.
Ловерњ промашује за три поена. Потпуна драма у Пиониру! Муслијева трећа лична грешка. Катић на линији слободних бацања - 2 од 2. Два поена предности за Црвену звезду. Симоновић погађа тројку за 64:59! Богдановић враћа тројку! Мусли прави четврту личну грешку . Катић погађа оба слободна бацања. 66:62 за домаћина. Вестерман на линији пенала - 2 од 2. Партизан у нападу - Ловерњ прави фаул над Лазићем. 1:12 до краја.
Савовић на линији пенала - 1 од 2. Фаул Симоновића над Бертансом. Он реализује оба слободна бацања. Бертанс погађа тројку за 69:67!
Звезда није искористила напад! Милосављевић погађа једно слободно бацање!
Нелсон на линији слободних бацања - 2 од 2.
Гагић погађа једно слободно бацање. Две секунде до краја... Ракочевић је изблокиран на центру.
Крај четврте четвртине. Црвена звезда - Партизан 69:71

Следећа утакмица се игра у понедељак од 19:00, а домаћин је Партизан.