26. 03. 2013.

Митровић двоструки стрелац

Млада фудбалска репрезентација Србије победила је у пријатељској утакмици вршњаке из Бугарске у другој пријатељској провери. После пораза од Холандије, "орлићи" селектора Радована Ћурчића савладали су у Ловечу Бугаре са 2:0, а најзаслужнији за тријумф Срба био је нападач Партизана Александар Митровић, двоструки стрелац на утакмици.

Србија је бољу и конкретнију партију материјализовала у 28. минуту када је један центаршут са десне стране Митровић "покупио" главом и сместио лопту у мрежу голмана бугарског тима Димитра Евтимова. Пред крај полувремена Тодор Гочев је изнесен са терена после судара са једним нашим репрезентативцем, са болном гримасом је лежао на трави, а према првим извештајима доживео је прелом ноге. Питање победника решено је у 56. минуту. Расположени Митровић искористио је грешку дефанзивца Ангела Гранчева и рутински савладао резервног голмана Бугара Гиоргија Китанова. Домаћи тим је најбољу шансу да постигне гол пропустио у 66. минуту када се Живко Петков није најбоље снашао у доброј позицији у нашем казненом простору.

Извор: sportal.rs