18. 12. 2013.

Crno-beli silovito do prve pobede

Vaterpolisti Partizana pobedili su u Beogradu u trećem kolu Lige šampiona rumunsku Oradeu sa 10:4, i tako došli do prve pobede u elitnom takmičenju.
Crno-beli delfini, koji su jedan od dva srpska predstavnika u najprestižnijem vaterpolo klupskom takmičenju, odlično su odigrali prve dve četvrtine, pa su tako na kraju prvog poluvremena imali tri gola prednosti.

Dominacija mladog Partizanovog sastava se nastavila i u drugom poluvremenu, te je na kraju treće četvrtine rezultat bio čak 7:1 za Partizan.
Poslednja četvrtina je bila malo drugačija, i tada su crno-beli nešto opuštenijom igrom dopustili protivniku čak tri gola, ali se pobeda ni u jednom trenutku nije dovodila u pitanje.

Najefikasniji među Partizanovcima su bili Miloš Ćuk sa četiri, te Čučković i Subotić sa tri postignuta gola.

Partizan će u narednom kolu Lige šampiona, osmog januara, gostovati turskom Galatasaraju.