14. 09. 2013.

Партизан победио у Ужицу

Слобода Поинт – Партизан 1:2 (0:0)

Партизан се није прославио на гостовању у Ужицу, али је забележио вредна три бода против Слободе Поинт – 2:1
Црно–бели су повели у 48. минуту. Јојић је као од шале уз леву аут–линију „окренуо“ вечерас очајног Бајића, упутио оштар центаршут по земљи, а Андрија Живковић испратио акцију, сачекао лопту на другој стативи и обрадовао многобројне навијаче Партизана на „Стадиону под Беглуком“.

На 2:0 повисио је резервиста Којић у 81. минуту, такође на асистенцију расположеног Јојића. Сличан сценарио као код првог гола. Јојић је са лакоћом предриблао Бајића на левој страни, а Којићу је остао лакши део задатка.
Ипак, два минута касније, драму је донео Пилиповић феноменалним голом са 40 метара.

Голман Партизана Стојковић беспотребно је истрчао на ивицу казненог простора, избоксовао лопту, чинило се довољно далеко да отклони опасност. Међутим, Пилиповић је из прве захватио лопту скоро са центра, у празну мрежу.
Приликом интервенције, Стојковић је нокаутирао Окуна и просто је невероватно да судија Мажић, који је стајао поред, није показао ни жути картон чувару мреже Београђана.